
Et lesbisk par ble angrepet i Paris-forstaden Val-d’Oise i dag etter at en gruppe unge menn kjeftet på dem og kalte dem «lesbiske horer”, rapporterer Le Figaro.
Angrepet skal ha funnet sted i en jernbanestasjon i Stor-Paris, i pendlertognettverket som forbinder Paris med de innvandrertette utenforskapsområdene i den franske hovedstadsregionen. De unge kvinnene, som er 17 og 18 år gamle, sier de ble angrepet av flere unge menn, som dro dem i håret og i klærne.
Angriperne fortsatte å trakassere de unge kvinnene på toget, noe som førte til at den ene kvinnen ringte politiet. Syv menn, alle under 17, ble så arresterte ved Conflans-Sainte-Honorine stasjon. To av de arrestere ble varetektsfengslet.
Ifølge politiet er ingen av kvinnene alvorlig skadet, men de er begge i sjokk etter hendelsen.
Angrep i kollektivtransporten i det nordre Paris og i flere nordlige forsteder har også ført til at ansatte i transporten har nektet å stoppe ved enkelte stasjoner av hensyn til passasjerenes sikkerhet. Fagforeningen sier dessuten at angrep på passasjerer og personell har økt substansielt de siste månedene.
Kvinner er spesielt utsatt og mange kvinner i Paris har rapportert at de blir trakasserte av mannlige migranter når de beveger seg i visse områder.
Aurélie (38) har bodd i Paris-bydelen Chapelle-Pajol i 15 år og sier at kaféen under hennes leilighet har blitt et område eksklusivt for menn.
– Jeg må utstå mange bemerkninger når jeg går forbi, særlig siden de drikker så mye, sier hun.
Ifølge le Parisien er bydelen full av unge menn som tar mye plass i gatene og som trakasserer forbipasserende kvinner som de hevder er «usømmelig kledd».
Natalie (50) som har bodd i området i 30 år sier det dreier seg om fornærmelser og at atmosfæren er pinefull. Dette skal være så plagsomt at kvinnene endrer sin atferd og måte å kle seg på for å unngå det.
– Noen har til og med gitt opp å gå ut, sier Natalie.