Arsenals manager Arsene Wenger. Foto: AP Photo/Antonio Calanni.
Del saken
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Arsenal må betale manager Arsène Wenger lønn ut kontraktsperioden etter at han må forlate klubben ett år før tiden. Sum: 100 millioner kroner.

Fredag bekreftet Arsenal at Wenger forlater klubben etter 22 år i manager-stolen, visstnok etter flere samtaler mellom klubb og manager.

– Etter nøye vurdering og diskusjoner med klubben kjenner jeg at det er rett tid for meg å tre av etter denne sesongen, skrev Wenger på klubbens hjemmeside.

Den engelske avisen Daily Mail mener derimot å vite at franskmannen fikk sparken, og at 68-åringen sto fast på at han ville ha sin lønn også neste år selv om han ikke leder klubben.

Aftonbladet siterer den engelske avisen på at klubbens ledelse, med eier Stan Kroenke i spissen, hadde fått nok av klubbens svake resultater. Videre skriver avisen at ettersom Wenger ikke går frivillig må Arsenal betale Wengers lønn ut franskmannens opprinnelige kontraktsperiode, som strakte seg ut neste sesong.

Det koster «The Gunners» ikke mindre enn 100 millioner kroner.

(©NTB)

[email protected]

Resett er en dugnad og trenger lesernes hjelp. Donasjoner fra dere holder hjulene i gang. Tusen takk!

 • kr

Eller betal til kontonummer 1503.94.12826
Vårt vipps-nummer er 124526
SMS: Støtt oss med et fast beløp på 59 kr pr måned ved å sende “Resett fast” til 2474
SMS: Støtt oss med et enkeltbeløp på 200 kr ved å sende “Resett” til 2474
Andre måter å donere på finner du på Støtt oss siden.
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Velkommen til Resetts kommentarfelt

Kommentarer forhåndsmodereres, det kan derfor ta noe tid før de dukker opp i kommentarfeltet. Skriv gjerne kort. Resett tar ikke ansvar for lenker til andre sider og for filmlenker. Resett står ikke inne for meningene som uttrykkes av den enkelte kommentator. Alvorlige personangrep, hets, trusler og oppfordring til vold, spamming, trolling og avsporing av debatten er ikke tillatt. Det oppfordres til normal høflighet. Resett forbeholder seg retten til å fjerne enhver kommentar uten begrunnelse. Ved å kommentere her godtar du disse betingelsene. Gjentatte brudd på betingelsene kan føre til utestengelse.
Har du spørsmål knyttet til kommentarfeltet kan du sende det til [email protected]