Sean Hannity og Jim Acosta i ordkrig på sosiale medier. Foto: Ntb scanpix.

CNN-journalist Jim Acosta går hardt ut mot TV-anker Sean Hannity i Fox News og kaller han en «propagandaist». Hannity svarer med at CNN er Bullshit Fake News.

Acosta skrev på Twitter onsdag kveld at Fox News-anker Sean Hannity er en «propagandist» som skader amerikanernes oppfatninger av nyhetsmediene.

Like før Acosta skrev den ovennevnte Twitter-meldingen, beskrev Hannity ham som en «profesjonell Trump-hater» som jobber for «Fake News CNN.»

Tidligere på dagen hadde Acosta blitt buet ut på et Trump-møte i Miami, FL, hvor Trump-supportere som ropte «CNN suger» mot ham. Acosta fortalte i et intervju senere at han føltes ut som han var utenfor USA.

Se videoen der Trump-supporterne roper CNN SUCKS mot Jim Acosta:

CNN-journalist Acosta har vært en stor kritiker av Donald Trump helt siden han ble president i slutten av 2016. Ved flere anledninger har han vist sin frustrasjon og misnøye på pressekonferanser hvor hans spørsmål har blitt avvist av Trump.

Sean Hannity svarte i går Jim Acosta på Twitter der han ikke synes synd på den Trump-kritiske journalisten.

– Jim Acosta, beklager at dine dyrbare følelser er skadet, og at folk ser gjennom dine bullshit løgner for hva de er, FAKE NEWS! CNN SUCKS, var beskjeden fra Hannity.