USAs president Donald Trump, her avbildet på sørplenen utenfor Det hvite hus. Foto: AP / NTB scanpix.

NBA-superstjernen LeBron James kritiserte president Donald Trump for å bruke sport for å splitte USA. Nå har presidenten svart basketballegenden.

– LeBron James ble intervjuet av den dummeste mannen på TV, Dom Lemon. Han fikk LeBron til å framstå smart, som ikke er lett, skriver Trump på Twitter.

Presidenten avslutter meldingen med «jeg liker Mike», som kan tolkes som at han har tatt standpunkt i debatten om LeBron James eller Michael Jordan er den største basketspilleren gjennom tidene.

Tidligere denne uken kritiserte James presidentens negative syn på idrettsprofiler som kneler under nasjonalsangen i protest mot politivold og rasediskriminering.

– De siste månedene har jeg lagt merke til at han bruker sport som et virkemiddel til å splitte oss, og det er ikke noe jeg kan relatere meg til. Jeg kan ikke sitte stille og la være å si noe, sa NBA-stjernen i et intervjuet med Lemon i CNN.

LeBron James har enn så lenge ikke kommentert Trumps tweet.

NTB-TT

(©NTB)

jonas.berge@ntb.no