Den skadde mannen ble funnet i Buholmgata i Ålesund sentrum. Foto: Paul Kleiven / NTB scanpix

Politiet ønsker å snakke med folk som var på bytur i Ålesund natt til søndag. En mann i 20-årene ble funnet skadd, men politiet vet ikke hva som har skjedd.

«Var du i Ålesund sentrum mellom klokka 24.00 til 06.00 natt til søndag, tar politiet mot tips, dersom du har aktuelle observasjoner», skriver politiet i Ålesund i en pressemelding sendt ut tirsdag.

Den skadde mannen ble funnet utenfor en bygård i Buholmgata og fraktet til Ålesund sykehus. Sykehuset opplyste senere søndag at han hadde moderate skader, og at tilstanden var stabil.

– Politiet etterforsker saken, men står ennå med få spor til å gå videre på, opplyser politiet.

Etterforskerne er spesielt interessert i å snakke med folk som befant seg i retning øst fra Keiser Wilhelms gate og Røysegata, forbi Rådhusgata og Buholmgata mot Gjerdegata.

Til Sunnmørsposten sier politioverbetjent Bjørn Egil Gamlem at de har gjort avhør av mannen, som ifølge avisen ble funnet av forbipasserende.

(©NTB)

marius.helge.larsen@ntb.no