Kongressrepresentanten Ilhan Omar trues av antimuslimske grupper i USA. Foto: Scott Applewhite / AP / NTB scanpix

Kongressrepresentanten Ilhan Omar reagerer sterkt på en plakat i West Virginias delstatsforsamling som knytter henne med terrorangrepet 11. september.

Omar, som er en av to kvinnelige muslimske medlemmer av Kongressen, sier at plakaten framstiller henne som terrorist og er en oppfordring til vold mot henne, ifølge BBC.

Les også: Journalist hevder Ilhan Omar (D) var gift med sin egen bror

Plakaten var med i en utstilling som Republikanerne i West Virginias delstatsforsamling hadde satt opp inne i bygningen til delstatsforsamlingen i Charleston. Ledere for partiet sier de ikke støtter slik tale, og har bedt arrangørene fjerne plakaten.

Plakaten viste henne og de brennende tvillingtårnene i New York, med teksten: «Glem aldri, sa du. Jeg er beviset – du har glemt».

Omar sier at plakaten viser hvorfor hun blir utsatt for trusler. Hun sier at hun er drapstruet av en høyrenasjonalistisk organisasjon, og at det er malt slagord om å drepe henne på bensinstasjoner i valgkretsen hennes i Minnesota.