
De palestinske myndighetenes TV-kanal PA-TV brukte den internasjonale kvinnedagen 8.mars til å hylle kvinnelige terrorister.
Det avsløres av organisasjonen Palestinian Media Watch (PMW), som følger med på palestinsk TV.
PA-TV intervjuet direktøren for den palestinske kvinneunionen i Gaza, Amal Hamad. I stedet for å diskutere prestasjoner fra palestinske kvinner eller ulikheten i det palestinske samfunnet, valgte Hamad å fremheve at palestinske kvinner har spilt en viktig rolle i vold og terror, det hun kaller «palestinsk nasjonal kamp».
Les også: Palestina: Drep jøder og ha penger til en Ferrari når du slipper ut av fengselet
Kvinnelige martyrer
«Vi har hatt kvinnelige martyrer, sårede og fanger. Kvinnen var den første som deltok i kampen. Derfor har vi også kvinnelige martyrer», sa hun til TV-stasjonen, og trakk spesielt frem følgende palestinske kvinner:
Shadia Abu Ghazaleh, en terrorist som forberedte bomber for terrorangrep. Dalal Mughrabi, som drepte 37 sivile israelere i et terrorangrep, hvorav 12 barn. Wafa Idris, den første kvinnelige selvmordsbomberen som tok med seg en israeler i døden. Ayyat Al-Akhras, den yngste kvinnelige selvmordsbomberen som myrdet to sivile israelere. Og Darin Abu Aisheh, en kvinnelig selvmordsbomber som såret tre personer.
Les også: Ny bok avslører at unge tyske muslimer tror på konspirasjonsteorier mot jøder
Skoler oppkalt etter seg
De kvinnelige palestinske morderne har en spesiell posisjon i det palestinske samfunnet. Terrorister Shadia Abu Ghazaleh og Dalal Mughrabi har begge PA-skoler oppkalt etter seg. Belgia kuttet ifølge miff.no i fjor all støtten til de palestinske selvstyremyndighetenes (PA) utdanningsdepartement etter at Palestinian Media Watch avdekket at PA hadde oppkalt flere skoler etter Dalal Mughrabi.